Nezbytné věci

Pamatujete na pana Gaunta a jeho krámek Nezbytných věcí ? Na každé malé poličce, v různých vitrínkách jste našli vše, co jste prostě museli mít, dlouho jste po tom toužili, i když doma by Vás to ani nenapadlo.

V tomhle krámku budu trochu hodnější, než byl pan Gaunt, a rozhodně nebudu chtít, abyste provedli nějakou lumpárnu sousedovi. Jednak nebydlím u Kinga doma, abych mu tam mohla uloupit několik pokladů, které by stály za ten zlomyslnný kousek, jednak neznám Vaše sousedy.

Najdete tu odkazy na různá knihkupectví či antikvariáty, kde lze koupit novinku, ale i nějaké staré dobré vydání. Občas se tu objeví odkaz na nějakou tu nezbytnou věc, ať je to malá dobrá domů (drobnost), inspirace Kingem, výprodej z Kingových domů (no dobře, sci-fi) apod.

Kde koupíte vždy od Kinga vše (co se týče knih), je jeho "dvorní" vydavatelství, tedy vydavatelství Dobrovský: http://eshop.knihydobrovsky.cz/  Rozhodně tu stojí za to nakupovat, mají slevu, mají dopravu zdarma už za pár knížek (při dnešních cenách snadné) a případně si je můžete vyzvednout osobně hned na 20 místech. Toto doporučuji pouze dvěma lidem: za prvé těm, co mají skvělou disciplínu, vyzvednou si knihy a zmizí zpět do ulic, a za druhé těm, kteří tam přijdou jen s penězi za objednávku a strašně špatně vidí. Často totiž Vás vystavené knihy zlákají a už jste v pasti. A jak špatně se odolává tomu, co prostě musíte mít....

Z dalších knihkupectví, které dnes prodávají Kinga ve velkém, nabízejí různé výhody apod.:

http://neoluxor.cz/ nebo http://www.kosmas.cz/ nebo https://www.bux.cz/ nebo http://www.martinus.cz/  

Samozřejmě ve všech zmíněných knihkupectvích lze zakoupit knihy i v originále, pro ty, kteří umějí opravdu dobře anglicky.