Malá velká knihovna

Máte doma knihovnu ? Vejde se vám do ní King ? Mně zabírá už 3 police, čítá to kolem 80ti svazků. A stále vycházejí nové. Abyste měli přehled, co u nás vyšlo i nevyšlo, co bylo kdy a jak napsáno, v jakých vydáních, obálkách, překladech a zpracování se co objevilo na našich i zahraničních pultech, nahlédněte do podsekcí Knihovny.

U jednotlivých knih (Knihy) najdete odkaz na "info" které následně zobrazí podrobnosti o knize vč. obrázků obálek. Určitě stojí za shlédnutí. Abyste se ale nedozvěděli všechno hned z první ruky, jisté informace jsou na první pohled skryté. U každého obsahu je odkaz na "spoiler", který můžete (pokud jste faaakt zvědaví a už to nemůžete vydržet) otevřít a dozvědět se tak víc, anebo ho nechat prostě zavřený a přečíst si knihu sami a pak teprve nahlédnout dál. Nechám na vás, jak se rozhodnete :-)

Ve filmové podsekci (Filmy) vás provedu tím, co bylo podle Kinga natočeno, ať už s úspěchem nebo spíše bez. Něco jsem viděla, něco bylo skvělé, na něco nemám dodnes odvahu. (Ne že bych se bála hororů, ale bojím se toho šíleného zpracování, které je horor :-) ).

A až se budete hodně nudit, podívejte se na jednotlivé postavy, které se objevují v Kingových románech a povídkách (Povídky). Najdete zde opravdu roztodivnou sbírku zajimavých lidiček (a jiných), ať už je to mladý Jack, nebo šílený Blaze, kterému však budete fandit, Pistolník Roland, muž s krutým úsměvem a ještě krutějším úmyslem, pan Gaunt, ještě šílenější fanynka Annie Wilkes, která si jde opravdu poctivě za svým, další šílenec Collie Entragian vás jen tak nepustí na svobodu, maličcí doktůrkové s ocáskem nad hlavou, šediví emzáci, televizní moderátor, který vás donutí běžet o život nebo nadčasový ďábel Randall Flagg a v neposlední řadě i policajt ze staré školy, kterému sekunduje bláznivá žena s narušenou psychikou. Ti všichni a hromada dalších se na vás těší na svém vlastním seznamu.