int(1)

Kingův svět

 • Fairy Tale - nová pohádka na obzoru

  3.2.2022

  Fairy-tale

  King se zase pustil do pohádky. A to doslova. Sedmnáctiletý Charlie Reade má život bílý i černý. Ve škole je vzorným studentem, skvělý hráč baseballu i fotbalu. Doma je sirotkem, jemuž v 10 letech zemřela maminka a jeho otec nemá daleko do toho, aby se upil k smrti. Charlie se naučil starat jak o sobe, tak o otce. Charlie potká psa jménem Radar a jeho starého pána jméne Howard Bowdie. Ti tři naváží zvláštní přátelství, které změní Charliemu život. Stará se o Radar a po očku pozoruje starou kůlnu na pozemku pana Bowdieho, odkus se ozývají podivné zvuky. Láká ho to tam, ale dveře jsou vždy zamčené. Když pan Bowdie zemře, zdění Charlie Radara a něco k tomu. Kazetu, na níž si poslechne příběh pana Bowdieho a jeho skrytého portálu do jiného světa v kůlně u domu. Charlie tak dostává příležitost vstoupit do míst, kam by se nikdy, ani v nejdivočejších snech, nedostal. Nebude toho někdy litovat? Svět, v němž bojuje dobro a kruté zlo a který tak moc potřebuje pomoct. Odvážný Charlie a jeho pes Radar tak mění budoucnost svou i těch druhých...

  Trošku (trošku hodně) mi to připomíná román Talisman. Příběh 12 letého chlapce, který díky kouzelné šťávě, a pak už jen své vlastní mysli, vstupuje do světa Teritorií a tam bojuje o život zdejší královny, která v jeho reálném světě zastupuje jeho na smrt nemocnou maminku. Krásný, místy velmi smutný příběh leckoho vzal za srdce. Tak uvidíme, jestli Fairy Tale bude něco zcela nového, jen s podobným začátkem. 

 • Kouzelná skříňka pro Gwendy jde do finále

  15.1.2022

  Gwendy's Final Task - USA

  Kouzelná skříňka pro Gwendy, která vyšla i u nás, vyprávěla fantaskní příběh 12 leté holky, které dá neznámý cizinec v černém klobouku pokušitelskou skříňku, jejíž páčky mohou ovlivnit svět tak, jak by si leckdo nepřál. Gwendy svou odpovědnost vzala vážně a touha po sladkých odměnách ji navždy přešla. O mnoho let později se s Gwendy potkáváme znovu, v druhém pokračování nazvaném Kouzelné pírko pro Gwendy, je už z dívky žena a skříňka se zdá být zapomenutá. Než ji jednoho dne Gwendy objeví znovu před svými dveřmi a vydá se tak zpět do městečka Castle Rock, aby pomohla s vyřešením záhadného zmizení dvou dívek. Sebevědomá žena, mladá novinářka a vycházející politická hvězda vezme odpovědnost do svých rukou a snaží se nepodlehnout pokušení. I tento díl už u nás vyšel v českém překladu. 

  King spolu s Chizmarem se pustili do závěrečného dílu, v originále nazvaném Gwendy's Final Task (Poslední výzva (úkol) pro Gwendy, volně přeloženo, kde je z Gwendy Peatersonové úspěšná senátorka, která se existenci kouzelné skříňky snaží utajit před celým světem, a nejen před ním. Gwendy se tak bude muset na složitou cestu mimo pozemské hranice, aby zachránila svět. A možná všechny světy. 

  Novinka by měla v USA vyjít 22.2.2022. Jak magické datum.