Temná věž 2: Pistolník 1: Pouť začíná (The Journey Begins) - série 2: Pistolník

  Dt6comic-thejourneybegins-vol1-usa2010marvel-jaelee Tv6-pistolnik1-poutzacina-cr2018-crewDt6comic-thejourneybegins-usa2010marvel-variant-1-dil

Od bitvy v Jericho Hill uplynulo dvanáct let. Odboj proti Johnu Farsonovi je už jen vzdálenou minulostí. Všichni, kdo stáli při Rolandovi Deschainovi jsou mrtví... ale sám Roland přežil. A teď kráčí pouští a pronásleduje přízračného Muže v černém, na cestě k Temné věži!

Skvělá komiksová adaptace brilantní fantasy série kultovního hororového tvůrce – máme vůbec říkat ještě něco víc? Možná jen to, že komiksová série není jen převyprávěním knih. Vracíme se v nich ještě před děj série, do doby mládí pistolníka Rolanda. Do doby jeho prvních přestřelek, lásek a zrad. Na kvalitě adaptace, inspirované střípky z knih, se podepsalo i to, že ji měl na starost zkušený vypravěč Peter David... a snovou kresbu dodal úžasný Jae Lee!

Informace o knize:

 Rok vydání v USA:  2010  Rok vydání v ČR:  2018
 První vydání v USA:  Marvel  První vydání v ČR:  Crew
 Autor obálky/Ilustrátor:  Sean Phillip & Richard Isanove  Překlad:  Linda Bartošková
 Žánr:  Fantasy  Typ:  komiks
 Hlavní postavy:  Roland, Aileen, Billy, Susan  Počet stran:  136
 Hodnocení čtenářů:  90%  Vazba:  pevná
 Další zpracování:    Alternativní název:  

Poznámka: Scénář knihy navrhl Peter David a základní obrazy vykreslil Robin Furth. 6. díl (prozatím z 16)

Zajímavosti

Dt6comic-thejourneybegins-vol1-usa2010marvel-jaeleeDt6comic-thejourneybegins-usa2010marvel-2-dilDt6comic-thejourneybegins-usa2010marvel-3-dilDt6comic-thejourneybegins-usa2010marvel-4-dilDt6comic-thejourneybegins-usa2010marvel-5-dil

Série je rozdělena podle knih, jak byla napsána Temná věž. První část série obsahující 5 dílů je jakýsi prequel, který se zabývá především Rolandovo mládím a tím, co se stalo předtím, než vyrazil na svou pouť k Temné věži. Druhá část série nazvaná Pistolník  (The Gunslinger) je rozdělená na 5 dílů, z nich každý je ještě rozdělen na několik částí. Nejdříve tyto části vycházely samostatně, později v dalších vydáních pak vždy v jedné knize. Toto souborné vydání je rovněž prodáváno u nás.
První díl druhé série je rozdělen na 5 částí, které vycházely po měsíci. První z nich začíná Rolandovo pronásledováním Muže v černém, jež ho k tomu vyzval. Na své pouti potká muže, který si říká Hnědý a vypráví mu příběh o útěku z pohřební hranice na Jericho Hill. Následně se setkává se zraněnou Aileen, jež veze na pojízdném lůžku zpět do trosek Gileadu, aby zde mohla být pohřbena v rodinné hrobce. Cestou potkají několik zajímavých lidí, neviditelných lidí, v Gileadu objeví vzpomínky a cestou k Temné věži i další města a jejich životy, a taky dívku jménem Susan. Nechce, aby se historie opakovala a pokusí se jí zabránit. Pomůže místním lidem zničit neviditelné lidi a osvobodit je od jejich trápení. Poslední díl končí zpět v chatrči u pana Hnědého, jež mu předpovídá, že někdo blízký mu zemře, jako by to nebylo běžné. Roland se po zpovědi cítí o dost lépe a může tak pokračovat v pouti za Mužem v černém. 

Rozdělení série na jednotlivé díly plus další info naleznete v seznamu komiksových vydání Temné věže.

Uvidíme, kam a jak se bude série vyvíjet.

První část 1. dílu 2. série vyšla v USA 19.5.2010, poslední pak 22.9.2010. A jako vždy, jednotlivá čísla vycházela v několika variantách obálek, všechny velmi zajímavé. O čtyři měsíce vše v pevné vazbě.

Další vydání o rok později bylo provedeno v paperbacku a v r. 2014 pak vyšlo souborné vydání v boxu. Spolu s tímto vyšlo i mnoho různých doprovodných materiálů jako bonusy, např. Průvodce po Gileadu, Průvodce pistolníka, Almanach konce světa ad.

Názor redakce

Dt3comic-gunslinger1-thejourneybegins-deDt3comic-gunslinger1-thejourneybegins-esDt3comic-gunslinger1-thejourneybegins-itDt3comic-gunslinger1-thejourneybegins-plDt3comic-gunslinger1-thejourneybegins-ruDt3comic-gunslinger1-thejourneybegins-tr

Názor redakce

Hlavní postavy