Stephen King ve filmu (Stephen King at the Movies)

 Sk-at-the-movies-amazon2019 Sk-ve-filmu-cr2019omega

Stephen King je nepochybně největším americkým vypravěčem – díla žádného jiného spisovatele nejsou adaptována tak často a pravidelně jako ta jeho. Kingovy romány, novely a povídky se staly předlohami celkem pětašedesáti celovečerních filmů a třiceti televizních filmů a seriálů, které leží v samém srdci hollywoodské zábavy. Tato díla představují podstatu hororového žánru a zároveň předkládají divákům panorama amerického života. Publikace, doprovázená celou řadou známých i méně známých fotografií, představuje nejkomplexnějšího průvodce filmy a televizními seriály, jež vznikly na základě Kingových literárních děl. Pojednává o všech verzích Kukuřičných dětí, pokrývá a zpracovává každý nový remake od Carrie až po To a vynáší na světlo všechna temná zákoutí Kingovy představivosti. 
Kniha obsahuje rovněž neotřelé recenze, rozhovory, informace z natáčení a životopisné detaily, díky čemuž je splněným snem pro každého znalce díla mistra hororu i všech filmových fanoušků.

Informace o knize:

 Rok vydání v USA:  2019  Rok vydání v ČR:  2019
 První vydání v USA:  xx  První vydání v ČR:  Omega
 Autor obálky:  xx  Překlad:  Kateřina Harrison Lipenská
 Žánr:  publikace  Typ:  naučná publikace
 Autor knihy:  Ian Nathan  Počet stran:  224
 Hodnocení čtenářů:  80%  Vazba:  vázaná
 Další zpracování:  xx  Alternativní název:  

Poznámka:

Kniha je vydána na křídovém papíře s kvalitními fotografiemi.

Zajímavosti

Kniha posbírala podklady k celkem 65 celovečerním filmům či TV seriálům natočených na základě Kingových knih. Vzala však do seznamu i různá volná pokračování, která už s Kingovými romány nemají nic společného, ale asi stojí za uvedení. Nejsou zde naopak různé krátkometrážní snímky (těch je nespočitatelné množství), ale ani epizody z různých tv sérií.

Kniha je opravdu určena především pro fanoušky, díky získají jakýs takýs ucelený přehled, co vše se podle Kinga natočila a mělo to délku alespoň hodinku. Na druhou stranu, např. kompletní "Kukuřičné děti" je holý nesmysl. Jen první díl je natočen podle povídky, vše ostatní, s klesající kvalitou, je výmysl autorů těchto filmů. Takže pokud někoho ohromilo číslo 65, je poněkud zavádějící. Na druhou stranu, pokud bychom k osekanému číslu přidali adaptace v tv sériích, především z 80. a 90. let, kde jsou samozřejmě dílka i od jiných autorů převedená do filmové podoby, pak by se to číslo zase vyrovnalo. Kvalita nebyla vždy valná, ale ve srovnání s Kukuřičnými dětmi xx je to jedno.

Kniha je vyvedena na křídovém papíře, působí  tak honosně, informace jsou v ní určitě zajímavé, pikantérie z natáčení neméně. Díky nákladnému vydání je pak kniha také oceněna vyšší sumou, ale na to jsme si u Kinga už asi zvykli :-)