Outsider (Outsider)

Theoutsider_usa2018gOutsider_cz2019_beta 

Když je v městkém parku zavražděn jedenáctiletý chlapec, spolehliví očití svědce bez váhání označí za viníka oblíbeného trenéra Terryho Maitlanda. Důkaz DNA a otisky prstů potvrzují, že zločin byl spáchán tímto rodinou milovaným mužem. Detektiv Ralph Anderson, jehož syna Maitland také kdysi trénoval, otřesen brutálním způsobem zabití, dává příkaz zaktnout podezřelého ve veřejném představení. Ale Maitland má alibi. A další pátrání potvrzuje, že ten den byl skutečně jinde. Anderson a okresní prokurátor sledují stopy, vyšetřování se přesouvá z Ohia do Texasu a začínají se objevovat děsivé odpovědi.

Stephen King opět předvádí své mistrovství a graduje příběh do téměř nesnesitelného napětí. Terry Maitland vypadá jako fajn chlapík a člověk přece nemůže být na dvou místech najednou. Nebo může?

Spolehlivá detektivka s prvky hororu, která zavede čtenáře spolu se známým, tak trochu praštěným, soukromým očkem Holly Gibneyovou, která kdysi sekundovala již zemřelému detektivovi Billu Hodgesovi. Teď však spolu s vyšetřovatelem Andersonem a dalšími rozkrývá otřesné tajemství staré zapadlé jeskyně Marysville a možná ještě něčeho horšího, co žije uvnitř... Prozkoumejte hlubiny lidského nitra ve tmě plné pochybných stínů...

Informace o knize:

 Rok vydání v USA:  2018  Rok vydání v ČR:  2019
 První vydání v USA:  Scribner  První vydání v ČR:  Beta
 Autor obálky USA/ČR:  x  Překlad:  Ivan Němeček
 Žánr:  thriller  Typ:  román
 Hl. postavy:  Anderson, Maitland, Gibney  Počet stran:  432
 Hodnocení čtenářů:  93%  Vazba:  pevná
 Další zpracování:  TV mini-série,  Vydání:  vydání

Poznámka: Nedá se tak zcela říct, že se jedná o čtvrtý díl trilogie s Billem Hodgesem, i když zde vystupuje jedna postava z jeho tria - Holly Gibneyová.

 

 

 

Zajímavosti

  ...(číst dále)

Názor redakce

  ...(číst dále)

Úryvek

  ...(číst dále)

Hlavní postavy

  ...(číst dále)