Christina - ďábelská jízda

!! OBSAHUJE SPOILER !!

Příběh rozjíždí Dennis Guilder, pohledný úspěšný středoškolák, nadějný hřáč amerického fotbalu, který v jednotlivých kapitolách uvedených úryvky z rokenrolových písniček 70.tých let vtahuje čtenáře do děje na městečku Libertyville, na střední škole v Pittsburgu a na silnice v okolí. Má přítele Arnieho Cunnighama, který je více méně jeho přesný opak. Tichý, nevýrazný, zádumčivý a hodný kluk nevalného vzhledu, ne však hloupý a bez citu. Častá oběť šikany ve škole. Jediný jeho přítel je právě Dennis. Přátelství těchto dvou teenagerů nerozdělí ani nová dívka v jejich třídě, Leigh Cabotová, která se k překvapení všech, stane dívkou právě Arnieho. I když Dennis by ji vzal  taky hned. Se všemi třemi pak poznáme život americké mládeže a tu velkou posedlost auty. Právě tahle záliba dovede Arnieho ke starému podivnému chlapíkovi Rolandovi LeBayovi, který vlastní jedno staré auto. Christinu. Červený Plymouth Fury, roční 1958. Arnieho to auto uhrane tak, že už nemyslí na nic jiného. Koupí ho za přemrštěnou cenu.

To už se přehnoupneme do další části, která popisuje, jak to šlo s Christinou od jednoho šroubku k poslednímu závitu k lepšímu. Arnie jí věnoval veškerý čas, veškerou energii, veškerou lásku i poslední dolar. Sehnal všechny díly, poskládal auto do podoby, jakou mělo mít a stačilo otočit klíčkem. Jak auto dostávalo stále lepší a očividně novější kapotáž, tak Arnie získával stále lepší a hezčí podobu. Už z něj nebyl poďobaný kluk s matnými vlasy a svěšenými rameny. Arnie prokoukl jak naleštěná karoserie. A nešlo jen o vnější stránku. Arnie se měnil i uvnitř. Sebevědomí z něj sálalo na sto kilometrů. Sebevědomí však doprovázela bezcitnost a cynický nadhled. Arnie už se nebál,  jezdil s Christinou po silnicích, tachometr se točil, auto se vylepšovalo a Arnie s ním. Dennis a Leigha byli odsunuti na druhou kolej. Arnie se vzdaloval s každým ujetým kilometrem a přibližoval se zvyšující se rychlostí ke svým nepřátelům. Začínají se dít divné věci, začínají umírat lidé.

Dennis přebírá ve třetí části řízení a dovypráví nám příběh s neuvěřitelnou rychlostí. Oběti jsou vesměs nepřátelé Arnieho. A Christiny. Oběti byly zabity zvlášť krutým způsebem, pravděpodobně autem. Oběti zemřely v době, kdy měl Arnie skálopevné alibi. A hlavně, oběti byly už dřív a jinde, než přijela Christina do Libertyville.  Odstrčením svých nejlepších přátel tak Arnie způsobil, že Leigha nešla cestu k Dennisovi, stejně jako on k ní. Christina si totiž nárokuje Arnieho i jeho duši. Dennis s Leigh tak musí zapojit veškeré závity, aby přišli na to, jak zachránit Arnieho ze spárů toho ďábelského auta a přitom nepřijít o život. A o rozum. Největší boj pak musí svést proti Christině samotné. Jak musel Dennis přiznat, podezřele oživlé. Dennis a Leigh přežijí. Arnie a jeho rodina ne. A Christina? Pan Mercer říkal, že ho  ta věc kousla. A že je dobře sešrotovaná a slisovaná, ta kostka plechu.

A kdesi jinde jakési vražedné auto projelo a přejelo....