Nájemný vrah s dobrým srdcem

!!! OBSAHUJE SPOILER !!!

Zatím převzato z wiki:

Billy Summers je nájemný vrah, který uvažuje o odchodu do důchodu, když ho osloví znám mafián Nick Majarian. Ten mu nabídne kšeft, kter se prostě neodmítá vzhledem k tomu, jakou částku za dobře odvedenou práci dostane. Cílem se má stát hledaný zabiják Joel Allen, jež mimo jiné čelí obvinění a možnému trestu smrti za spáchání trestného činu zastřelení dvou mužů během pokeru. Majarian se obává, že by Allen mohl v rámci snahy o zmírnění trestu mluvit a vyzradit důležité informace na mediálního magnáta Rogera Klerkerho. Ten totiž kdysi zaměstnal Allena jako nájemného vraha na svého syna Patrika (aniž by to Billy tušil), protože Patrick se nechoval jako správný synek, nebyl schopný převzít otcovo impérium a dokonce si dovolil ho vydírat kvůli jeho slabosti pro mladá děvčata a ne zrovna pěkné zacházení s nimi. Allen Patricka skutečně zabil, ale dozvěděl se důvod vydírání a pokračoval v něm vůči Klerkemu dál sám. A to se Rogeru Klerkemu hodně nelíbilo. 

Billy svou práci bere vážně, ale Majarianovi přestává pomalu věřit. Až příliš mnoho náznaků dokazuje, že tenhle kšeft není takový, jaký měl být. Svou práci, jako vždy, udělal bez chyby, Allen je zklikvidován, ale Majaran odmítne Billymu zaplatit, zvláště po té, co vyjde najevo, že je na Billyho hlavu vypsaná odměna. Lovec se tak stává kořistí. Billy pochopí, že se musí okamžitě ukrýt a přečkat válku mezi mafiány a zvolí klidné místo a post začínajícího spisovatele. Snad by vše probíhalo, jak mělo, nebýt toho, že jednoho dne je svědkem toho, jak z projíždějící dodávky byla vyhozena zmlácená a znásilněná mladá dívka jménem Alice Maxwellová a byla by zemřela, kdyby ji Billy nezachránil. Po té se od ní dozví, že kdo byli jejími trýzniteli, a že mají až příliš blízké napojení na mafii Nicka Majariana. Billy začne Nicka hledat, kvůli sobě i kvůli Alici a jeho kumpány. Dostane se tak opět k Frankovi Macintoshovi, blízkému spolupracovníkovi Nicka, zvanému Elvis. Zlikviduje útočníky, kteří měli na svědomí Alice a zároveň s tím trvale zraní a zmrzačí Franka. 

Billy dostane z Nicka skutečné postavení jeho i Klerkeho v celém případu a rozhodnou se s Alicí, že Klerkea vylákají na schůzku s mladou dívkou. Klerke padne do pasti a Alice ho zastřelí. Když se zdá, že je po všem, na scéně se objeví Frankova matka Marge, která Billyho vážně postřelí. 

Závěr knihy už vypráví pouze Alice, protože Billy svým zraněním nakonec podlehl. Alice tak dokončí, co je potřeba a přemýšlí, co a jak by Billy udělal, kdyby to přežil.