Hřbitov domácích zvířátek

Hrbitov-domacich-zviratek-cr-1989Pet-sematary-usa1989

Film natočený v r. 1989 byl vcelku zdařilou adaptací na knihu a svými triky byl na svou dobu tak akorát. Dnes bychom se tomu asi kapku zasmáli, ale tehdejší atmosféra hororu byla dobrá. Závěrečná píseň v titulkách pak patří Kingovo oblibené kapele Ramones, jež již složila speciálně pro tento film.

ČSFD: https://www.csfd.cz/film/5566-hrbitov-domacich-zviratek/zajimavosti/?type=film  (64%)

IMDb: https://www.imdb.com/title/tt0098084/?ref_=nv_sr_2  (66%)

V USA premiéra v r. 1989.

Režie: Mary Lambert(ova) 
Scénář: Stephen King
Předloha: Řbitov zviřátek (Pet Sematary)
Hl. role: Dale Midkiff (Louis), Miko Hughes (Gage)
Hudba: Elliot Goldenthal

King si i v tomto filmu vystřihl malou roličku, a to kněze u pohřbu malého Gage. Navíc výše zmíněná skladba kapely Ramones si zahrála ještě v jednom počinu na základě knihy SK, a to v seriálu Mr. Mercedes. Tato píseň zní z rádia v mercedesu, v němž jede šílený Brady na svou misi.

Rbitov zviřátek

Pet-sematary-usa2019

Nový remake starého románu uvedený do kin v dubnu 2019. Horor natočený podle své doby a podstatně více se přibližující knižní předloze než původní verze z r. 1989. Psychologické momenty zde budou hrát hlavní roli a oživlý kocour Churchill je opravdu uvěřitelný.

ČSFD: https://www.csfd.cz/film/299924-rbitov-zviratek/prehled/  (60%)

IMDb: https://www.imdb.com/title/tt0837563/?ref_=nv_sr_1  (58+%)

V USA i ČR premiéra: 5.4.2019

Režie: Kelvin Kölsch, Dennis Widmyer
Scénář: Jeff Buhler, David Kajganich
Předloha: Řbitov zviřátek (Pet Sematary)
Hl. role: Jason Clarke (Louis), Hugo Lavoie (Gage)
Hudba: Christopher Young

A zase to nedopadlo. Není to sice vyloženě špatné zpracování, ale už to, že "hlavní" postavě změnili pohlaví i věk, mluví za vše. Některé postavy vymizely zcela, např. Norma.  Chápu, že je jiná doba a gender je všude, pak to však nemá nic společného s knihou. Film má působivý začátek, určité momenty, především ty rodinné, jsou působivé, ale pak film vezme za své a propadne se do temné hlíny. Nejhezčí na filmu je jeho trailer.

Kocour Church byl ztvárněn celkem pěti kocoury Představitel "hlavního kocoura" však dvě měsíce po premiéře zemřel. Hřbitov ve filmu, na kterém je později pohřbena malá Ellie, je skutečný a dokonce je přímo z Bangoru, Kingova současného bydliště.